Dodajemy sobie blasku na miesiąc w dwie godziny!

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs polega na doklejeniu rzęs syntetycznych do naturalnych w różnej ilości, w zależności od metody danego zabiegu.

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej długości, która nie powinna przekraczać 3 mm naturalnej rzęsy, w ten sposób możemy wykonać przedłużenie. Uzyskujemy dzięki temu zabiegowi piękny wygląd, świeżość a zarazem podkreślamy wyrazistość oka. Zagęszczenie uzyskujemy poprzez naklejenie rzęsy syntetycznej, grubszej od naturalnej bądź kilku cieńszych. Tym sposobem możemy podzielić stylizacje na: 1:1, 2/3d oraz Hollywood.

Przy pierwszej metodzie używamy trzech do czterech razy grubszych rzęs od naturalnych i przyklejamy pojedynczo. Druga wykorzystuje dwa razy grubsze rzęsy od naturalnych a przyklejamy po 2 lub 3 rzęsy do 1 naturalnej. Trzecia metoda wykorzystuje rzęsy syntetyczne o grubości rzęs naturalnych. Przyklejamy je od czterech do dziewięciu, tworząc przy tym wachlarzyk. Ostatnia metoda daje największy efekt zagęszczenia ale i naturalny efekt wytuszowanych rzęs.

Odpowiednie metody wykonuje się wedle uznania klientki lub dobiera się do oprawy oka oraz stylu malowania rzęs tuszem. Ogromnym plusem takiego zabiegu jest wygoda, ponieważ po przedłużeniu nie ma potrzeby wykonywania makijażu rzęs, używania eyelinera lub cieniu do powiek, gdyż przy powiece po zabiegu tworzy się optyczna iluzja czarnej kreski. Dla trwałości rzęs najważniejsze są pierwsze dwa dni podczas, których klej jest w procesie utwardzania. Po tym okresie o rzęsy nie trzeba specjalnie dbać. Można kąpać się w basenie, korzystać z siłowni czy sauny.

Przedłużanie i zagęszczanie nie jest też szkodliwe, ponieważ umiejętne ich przyklejenie nie obciąża włosków, a klej nie zatyka mieszków włosowych. Dodatkowym plusem jest mała liczba przeciwwskazań zdrowotnych. Zabieg taki należy powtarzać średnio raz na trzy do pięciu tygodni. Po tym czasie wykonuje się dopełnienie. Każda wizyta trwa maksymalnie do dwóch godzin. W tym czasie można się zrelaksować i oddać się w ręce naszego zespołu.

Serdecznie zapraszamy do salonu. Nasza kosmetolog chętnie odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości. Polecamy wcześniej umówić się na bezpłatną konsultację oraz próbę uczuleniową.

Tekst: Aneta Krause

Add Comment